FAQ

aneb nejčastěji kladené otázky

1.  Pro koho jsou ťapáčky určené?

Pro každého. V běžné nabídce naleznete Ťapky ve velikosti 12 - 20 cm, což je zhruba pro děti od 3/4 roku - 5,6 leté děti. Tím, že je každý z nás jedinečný, je i velikost nožičky u každého dítěte ve stejném věku rozdílná. V případě, že potřebujete ušít Ťapky jiné velikosti než nabízíme, zvolte kategorii šití na míru. Ťapky pro dospělé šijeme taktéž v tuto chvíli na míru do libovolné velikosti (máte velikost nohy 44, i pro Vás rádi ťapky ušijeme). 

2. Jaké je číslování Ťapáčků?

Jelikož každý prodejce nabízí pro různou velikost jiné číselné označení, rozhodli jsme se, že Vám nebudeme plést hlavu. Naše velikosti jsou uvedeny v cm stélky. S velikostí Vám pomůže náš návod na měření nožiček. Pro naše Ťapky doporučujeme nadměrek 1,5 cm (pouze u balerínek je doporučovaný nadměrek 1 cm). Pokud má Vaše dítě nožičku např. 12,5 cm, vyberte velikosti 14 cm. Jestli-že, je velikost nožky 13 cm a doporučené velikost by byla 14,5 cm, volte větší velikost, tedy 15 cm. 


3. Kam je vhodné ťapky nosit?

Dětské i dospělácké ťapky jsou primárně určené do interiéru. Můžete je nosit jako domácí bačkůrky, přezůvky na kroužky a cvičení s dětmi, návštěvy, do kočárku, autosedačky, nosítka. Díky snadnému skladování se Vám vejdou do každé kabelky a nezaberou téměř žádné místo.  V případě provedení kožená špička a podrážka je možné model nosit u začínajících chodců venku na hřiště nebo chození kolem kočárku a pro starší děti je vhodné toto provedení na běhání kolem domu a na zahradě. 


4. Jak dlouho nám ťapky vydrží?

Ťapky Vám všeobecně vydrží tak dlouho, dokud nožka dítěte nevyroste. Tato doba se může lišit individuálně dle povrchů, po kterých dítě kráčí. Na hrubých površích se protiskluzové tečky mohou oloupat. Životnost protiskluzu je cca 6-12 měsíců, prodření a ošoupání protiskluzových teček není důvodem reklamace. (například dceři vydržely bačkůrky s koženou špičkou a podrážkou ve školce celý školkový rok a může s nimi opět vyrazit i v září). 


5. Co když nám nesedí velikost?

K výměně zboží jsme zcela otevřeni, rádi Vám poradíme a vyjdeme vstříct. Pokud Vám nesedí velikost, zašleme Vám větší nebo menší kousek. Dopravu k nám hradíte sami a dopravu k Vám hradíme my. (zásilku neposílejte jako obyčejné psaní, jelikož není pojištěné, za ztrátu nesete zodpovědnost jako kupující vy, doporučujeme odeslat jako doporučené psaní za 50 Kč, balík je zbytečně drahý). Berte na vědomí, že barevné rozlišení na různých zařízení se liší a barva zboží může být světlejší či tmavší než na prodejních fotografiiích. Pro výměnu či vrácení zasílejte zboží nenošené, aby mohlo potěšit jiné dítko. V případě, že nám zašlete nošený kousek pro vrácení, Vaše reklamace nebude uznána. 


6. Doprava

Zásilky odesíláme jako doporučené psaní Českou poštou, které roznáší pošťačka a jeho doručení je do druhého pracovního dne (doba doručení je stanovena na dva pracovní dny, pokud zásilku odešleme v pátek, můžete se na balíček těšit v pondělí/úterý). V případě zásilky jejíž hodnota přesahuje 800 Kč odesíláme ťapky jako cenné psaní a jeho doručení je taktéž do druhého dne. Nově můžete také využít doručení přes oblíbenou síť Zásilkoven. 


V případě dalších dotazů nás kontaktujte e-mailem nebo nám přímo zavolejte. 

Přejeme příjemné nakupování